DİŞ HEKİMİ ALİ KORAY KAYA
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2018 yılı mezunu Ali Koray KAYA, Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Ali Koray KAYA'ya rahmet; ailesine, yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Damla KAVLAK
Vefat ve Başsağlığı Fakültemiz 3. Sınıf Öğrencimiz Damla KAVLAK ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız Damla KAVLAK ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
DİŞ HEKİMİ MERT KOÇAKLAR
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2022 mezunu Mert KOÇAKLAR ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Mert KOÇAKLAR ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Barkın DEMİRKIRAN
3. Sınıf Öğrencimiz Barkın Demirkıran Akdeniz Üniversitesi dağ bisiklet yarışında üçüncü olup hepimizi gururlandırdırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
2022 M E Z U N İ Y E T
2022 M E Z U N İ Y E T
2021-2022 Mezunlarımızla Anıtkabir Ziyaretimiz
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
2022 M E Z U N İ Y E T
Periodontoloji A.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalına hoş geldiniz. Bu ağ sayfasında bölümümüzün klinik hizmetleri, eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmaları hakkında bilgi vermekteyiz.

 Periodontoloji dişleri çevreleyen sert ve yumuşak dokuların klinik ve mikroskobik yapısı, bu dokuları etkileyen hastalıklar ve tedavileri hakkında bilgi veren, bu tedavileri uygulayan ve uygulatan anabilim dalıdır.

Anabilim dalımızda eğitimin hedefi güncel bilgiler ve teknolojiyle donanmış bir ortamda, sevgi ve hoş görünün egemen olduğu bir yaklaşımla eğitim vermektir. Diş hekimi adayı öğrencilerimizin bir yandan Periodontoloji stajını başarıyla bitirdikleri için kendilerini yetkin ve ayrıcalıklı hissederken diğer yandan da anabilim dalımızdan ayrılacakları için buruk hissedecekleri bir atmosfer yaratmak eğitim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Fikirlerini özgürce söyleyebilen, sorgulayan, gerektiğinde kendisini hem insan hem de hekim kimliğinde görebilen, güncel bilgilerle donatılmış, mesleğini yaparken insanlara değil insanlığa hizmet ettiğinin bilincinde olan yetkin diş hekimleri yetiştirmek amacımızdır.

Bölümümüzde devam eden eğitim süreçlerinden birisi de mezuniyet sonrası eğitimdir. Mezuniyet sonrası eğitimde hedefimiz, periodontoloji dalındaki güncel uygulamaları ustalıkla gerçekleştirebilecek, kanıta dayalı güncel mesleki uygulamaları takip edebilecek, uygulamada farklılık yaratabilecek, mesleki etik kurallara her zaman bağlı kalacak, toplum ağız-diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olacak periodontistler yetiştirmektir. Bu hedefe bağlı olarak periodontoloji uzmanlık eğitimi kapsamı ve yeterlilikleri için tanımlanmış standartları sağlarken, birçok alanda bu standartları daha da yukarı taşıma geleneğinimizi yıllardır sürdürmekteyiz. Uzmanlık öğrencilerimiz eğitim sürelerince teorik eğitim, makale toplantıları, olgu ve seminer sunumları ile güncel teorik bilgilerin tedavi süreçlerinin gerekçelendirilmesi ve uygulamaları ile ilgili yetkinlik kazanırlar. Eğitim süreçlerinde basitten karmaşığa doğru periodontoloji ve dental implantoloji uygulamaları ile ilgili yetkinlikleri kazanırken kişiselleştirilmiş tedavi kavramını benimser ve uygulamaya geçirirler.

Anabilim dalımız 2018 yılında Fakültemiz öğretim üyeleri ve Temel Tıp Bilimleri öncülüğünde başlatılan multidisipliner eğitim programı olan Oral Biyoloji ve Toplum Ağız Diş Sağlığı doktora programlarının eğitim programlarında da aktif olarak katkı sağlamakta ve görev almaktadır.

Ana bilim dalımızda klinik hizmetleri mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası programlarında gerçekleştirilmektedir. Klinik hizmetler hastalara verilen hizmetlerdir. Her ne kadar onlara hasta diyorsak da onlar "İNSAN"dır ve esas olan onların mutluluğudur. Her bir dişi bir organ olarak görüp onlara ömür boyu sağlıklı gülüşler sağlamak da bizim mutluluğumuzdur.

Prof.Dr.Abdullah Cevdet AKMAN

Anabilim Dalı Başkanı

 


Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU     

Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU


     

Prof. Dr. Nermin TARHAN


Prof.Dr. Ferda Alev AKALIN


Prof. Dr. Burak DEMİRALP   

 Prof. Dr. Burak DEMİRALP


Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ   

 Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ


Yrd. Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ 

Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ


Yrd. Doç. Dr. H. Burak KUTLU   

Dr. Öğr. Üyesi H. Burak KUTLU


   

Dr. Öğr. Üyesi Yağmur Deniz YILDIRIM


 

Dr. Öğr.Üyesi Dr. Emel Tuğba DURUEL


       

Dr. Öğr. Üyesi Dr. Buket ACAR


   

Öğr. Gör. Hanife Merva PARLAK


Öğr.Gör.Meltem ÖZDEMİR KABALAK 

Öğr.Gör.Meltem ÖZDEMİR KABALAK


 

Uzm.Dt. Murat Haktan DURMAZ


   

Uzm.Dt. Havanur TOZ


     

Dt. Alper AYDOĞDU


   

Dt. Ezgi GÜLSOY


     

Dt. Berkin İNAN


     

Dt.Elif KOÇAK AKDENİZ


     

Dt. Barış Sarp SEVİMLİ


   

Dt. Nurlan MURADLI


Dt.Alp Can DULDA


Dt.Lütfiye ERDEM


Dt.Dilara Gizem KILIÇKAYA


Dt.Zeynep DEMİR


Dt. Fatma Zehra BEYCİOĞLU


 

Dt.Hazal ERTEKİN


Dt. Anar BABAYEV


Dt.Zeynep DEMİRÖZ         


Dt. Merve SEVİM


Dt.Zeinep Gkizem MOUSTAFA


Dt.Şerife KOŞAR


Dt.Rezan KARAHASANOĞLU


Dt.Mert GÖRGÜLÜ


Dt.Ahmet İŞBİLİR