Hacettepe Tanıtım Günleri
Fakültemizi Tanıyalım
99.Avrupa Ortodonti Derneği Kongresinde
En iyi poster ödülünü almaya hak kazanan Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Doç:Dr.Hande GÖRÜCÜ COŞKUNER'i tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.
GC Academic Excellence Contest - 2024 Türkiye
'Junior Kategori' kazanan öğrencimiz Muhammed ATEŞ ve hocası Uzay KOÇ VURAL'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
2023 - 2024 Mezunlarımızla Anıtkabir Ziyaretimiz
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde bisiklet kategorisinde 1. olan Barkın DEMİRKIRAN 'I kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde tenis kategorisinde 1. olan Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde 2. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde 3. olan kadın voleybol takımımızı kutlarız
Beyaz Önlük Töreni 2023
2022 - 2023 URAP Diş Hekimliği Sıralaması
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022 - 2023 URAP (University Ranking By Academic Performance) değerlendirmesinde "Dünyanın en iyi 200 Üniversitesi listesine 145.sıradan girerek bu alanda Türkiye 'de "En iyi dereceye sahip fakülte" olmuştur.
2022 - 2023 MEZUNLARIMIZLA ANITKABİR ZİYARETMİZ
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
Periodontoloji A.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalına hoş geldiniz. Bu ağ sayfasında bölümümüzün klinik hizmetleri, eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmaları hakkında bilgi vermekteyiz.

 Periodontoloji dişleri çevreleyen sert ve yumuşak dokuların klinik ve mikroskobik yapısı, bu dokuları etkileyen hastalıklar ve tedavileri hakkında bilgi veren, bu tedavileri uygulayan ve uygulatan anabilim dalıdır.

Anabilim dalımızda eğitimin hedefi güncel bilgiler ve teknolojiyle donanmış bir ortamda, sevgi ve hoş görünün egemen olduğu bir yaklaşımla eğitim vermektir. Diş hekimi adayı öğrencilerimizin bir yandan Periodontoloji stajını başarıyla bitirdikleri için kendilerini yetkin ve ayrıcalıklı hissederken diğer yandan da anabilim dalımızdan ayrılacakları için buruk hissedecekleri bir atmosfer yaratmak eğitim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Fikirlerini özgürce söyleyebilen, sorgulayan, gerektiğinde kendisini hem insan hem de hekim kimliğinde görebilen, güncel bilgilerle donatılmış, mesleğini yaparken insanlara değil insanlığa hizmet ettiğinin bilincinde olan yetkin diş hekimleri yetiştirmek amacımızdır.

Bölümümüzde devam eden eğitim süreçlerinden birisi de mezuniyet sonrası eğitimdir. Mezuniyet sonrası eğitimde hedefimiz, periodontoloji dalındaki güncel uygulamaları ustalıkla gerçekleştirebilecek, kanıta dayalı güncel mesleki uygulamaları takip edebilecek, uygulamada farklılık yaratabilecek, mesleki etik kurallara her zaman bağlı kalacak, toplum ağız-diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olacak periodontistler yetiştirmektir. Bu hedefe bağlı olarak periodontoloji uzmanlık eğitimi kapsamı ve yeterlilikleri için tanımlanmış standartları sağlarken, birçok alanda bu standartları daha da yukarı taşıma geleneğinimizi yıllardır sürdürmekteyiz. Uzmanlık öğrencilerimiz eğitim sürelerince teorik eğitim, makale toplantıları, olgu ve seminer sunumları ile güncel teorik bilgilerin tedavi süreçlerinin gerekçelendirilmesi ve uygulamaları ile ilgili yetkinlik kazanırlar. Eğitim süreçlerinde basitten karmaşığa doğru periodontoloji ve dental implantoloji uygulamaları ile ilgili yetkinlikleri kazanırken kişiselleştirilmiş tedavi kavramını benimser ve uygulamaya geçirirler.

Anabilim dalımız 2018 yılında Fakültemiz öğretim üyeleri ve Temel Tıp Bilimleri öncülüğünde başlatılan multidisipliner eğitim programı olan Oral Biyoloji ve Toplum Ağız Diş Sağlığı doktora programlarının eğitim programlarında da aktif olarak katkı sağlamakta ve görev almaktadır.

Ana bilim dalımızda klinik hizmetleri mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası programlarında gerçekleştirilmektedir. Klinik hizmetler hastalara verilen hizmetlerdir. Her ne kadar onlara hasta diyorsak da onlar "İNSAN"dır ve esas olan onların mutluluğudur. Her bir dişi bir organ olarak görüp onlara ömür boyu sağlıklı gülüşler sağlamak da bizim mutluluğumuzdur.

Prof.Dr.Abdullah Cevdet AKMAN

Anabilim Dalı Başkanı

 


Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU     

Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU


     

Prof. Dr. Nermin TARHAN


Prof.Dr. Ferda Alev AKALIN


Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ   

 Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ


Yrd. Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ 

Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ


 

 

Doç.Dr. Emel Tuğba ATAMAN DURUEL

 


Yrd. Doç. Dr. H. Burak KUTLU   

Dr. Öğr. Üyesi H. Burak KUTLU


   

Dr. Öğr. Üyesi Yağmur Deniz YILDIRIM


       

Dr. Öğr. Üyesi Buket ACAR


   

Öğr. Gör. Hanife Merva PARLAK


Öğr.Gör.Meltem ÖZDEMİR KABALAK 

Öğr.Gör.Meltem ÖZDEMİR KABALAK


 

Uzm.Dt. Murat Haktan DURMAZ


 

     

Uzm.Dt. Alper AYDOĞDU


   

Uzm.Dt. Ezgi GÜLSOY MARHAN


     

Uzm.Dt. Berkin İNAN


     

Uzm.Dt.Elif KOÇAK AKDENİZ


     

Uzm.Dt. Barış Sarp SEVİMLİ


Dt.Alp Can DULDA


Dt.Lütfiye ERDEM


Dt.Dilara Gizem KILIÇKAYA


Dt.Zeynep DEMİR


 

Dt.Hazal ERTEKİN


Dt. Anar BABAYEV


Dt.Zeynep TEMİR


Dt. Merve SEVİM


Dt.Zeinep Gkizem MOUSTAFA


Dt.Şerife KOŞAR


Dt.Rezan KARAHASANOĞLU


Dt.Mert GÖRGÜLÜ


Dt.Ahmet İŞBİLİR


Dt. Ilgın ERTEKİN


Dt. Okan Can YİĞİT


Dt. Seray SÜNBÜL


Dt.Nuri GERÇEK


Dt.Ahmet Said KARGALI


Dt.İbrahim Halil ERGÜL