Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde bisiklet kategorisinde 1. olan Barkın DEMİRKIRAN 'I kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde tenis kategorisinde 1. olan Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde 2. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde 3. olan kadın voleybol takımımızı kutlarız
Beyaz Önlük Töreni 2023
2022 - 2023 URAP Diş Hekimliği Sıralaması
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022 - 2023 URAP (University Ranking By Academic Performance) değerlendirmesinde "Dünyanın en iyi 200 Üniversitesi listesine 145.sıradan girerek bu alanda Türkiye 'de "En iyi dereceye sahip fakülte" olmuştur.
2022 - 2023 MEZUNLARIMIZLA ANITKABİR ZİYARETMİZ
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
Ortodonti A.D.


Ortodonti alanında ülkemizin temel eğitim kurumlarından biri olan Anabilim Dalımız 1973 yılından bu yana yetiştirdiği uzmanlar ile ortodontik problemlerin tedavisi konusunda öncü olmuştur. 2011 yılına kadar Ortodonti alanında doktora eğitimi yapan Ana Bilim Dalımız, 2012 itibaren uzmanlık eğitimlerinin diş hekimliği alanında tanımlanmasıyla merkezi Diş Hekimliğinde Uzmanlık (DUS) sınavını başaran adayları uzman olarak yetiştirmektedir. Anabilim Dalımızda lisansüstü eğitimlerini tamamlayanlardan akademisyen olarak çalışmalarına devam eden mezunlarımızın bir bölümü ülkemizde yeni Ortodonti Ana Bilim Dallarının kurulmasına öncülük etmişler ya da önemli görevler üstlenmişlerdir. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında, her yaştan diş-çene uyumsuzluğu olan, çapraşık dişleri bulunan hastalarda hareketli veya sabit aygıtlar kullanılarak ideal bir diş dizisi elde edilmesi, aynı zamanda iskeletsel bozuklukların, büyüme yönlendirmesi yapılarak veya cerrahi tedavilerle birlikte düzeltilmesi sağlanmaktadır. Kliniğimizde uygulanan tedaviler, hareketli, fonksiyonel ve sabit aparey tedavileri, erken dönem ortodontik tedaviler, ağız dışı aparey uygulamaları, erişkin ortodontik tedavisi, lingual ortodonti ve şeffaf plak tedavisi, dudak damak yarığı, uyku apnesi ve temporomandibular eklem tedavileri, ortognatik cerrahi, travma splinti uygulamaları ve pekiştirme tedavileridir.

Diş hekimliği eğitimi: Diş Hekimliği öğrencileri, 1. sınıfta 1 saatlik Ortodonti tanıtım dersini takiben 3. ve 4. sınıflarda 28’er saat teorik Ortodonti eğitimi almaktadırlar. 4. ve 5. sınıflarda küçük gruplar halinde sırasıyla 44 saat ve 60 saat teşhis ve tedavi planlaması, vaka tartışması ve klinik uygulama eğitimi almaktadırlar.

Uzmanlık eğitimi: Uzmanlık eğitimi 4 yıllık bir programdır. Uzmanlık eğitim programı çerçevesinde 1 ay Ağız Diş Çene Cerrahisi ve 1 ay Periodontoloji rotasyonu yapılmaktadır. Klinik olarak hareketli apareylerle başlanılan ortodontik uygulama eğitimleri, 3 ay sonunda sabit ortodontik tedavi uygulamaları eklenerek devam etmektedir. Eğitimin 1. ve 2. yılında kıdemlilik için yeterlilik sınavı, 4. yıl sonunda ise tez savunma ve uzmanlık bitirme sınavları uygulanmaktadır.

Eğitim programı: -Haftada 1 gün Ortodonti-Plastik Cerrahi ortak konseyi (Ortognatik tedavi) Pazartesi saat 10:00-11:00) -Haftada 1 gün Ortodonti-Plastik Cerrahi ortak konseyi (Dudak damak yarığı tedavisi) Pazartesi saat 11:00-12:00) - Haftada 1 gün Ortodonti-KBB- Göğüs Hastalıkları ortak konseyi (Uyku apnesi tedavisi) Pazartesi saat 11:00-12:00) - Haftada 1 gün makale saati (Pazartesi saat 9:00-9:45) - Haftada 1 gün vaka tartışması toplantısı (Salı saat 9:00-12.00) -15 günde bir seminer (Salı 11.00-12.00)

Uzmanlık öğrencileri, Anabilim Dalımızda yapılan bütün ortodontik tedavileri uygulayabilmekte ve tedavinin her aşamasını sorumlu öğretim üyesinin danışmanlığında yürütmektedirler. Uzmanlık eğitimleri süresince diş hekimliği öğrencisinin eğitiminde de yer alarak onları eğitirken kendi eğitimlerini de pekiştirmektedirler.

Prof.Dr. Tülin TANER

Anabilim Dalı Başkanı

 

    

Doç. Dr Hakan EL


 

    

Doç.Dr. Bengisu AKARSU


 

     

Doç.Dr. Ezgi ATİK


 

 

Doç.Dr. Hande GÖRÜCÜ COŞKUNER


 

     

Dr. Öğr. Üyesi Cenk Ahmet AKCAN

 


Dr.Öğr.Üyesi Irmak OCAK


 

 

Öğr.Gör. Gediz AKSÖZ


   

Uzm.Dt. Aslıhan KUĞUOĞLU


     

Dt. Enes ERDOĞAN


     

Dt. Seher KARACA


     

Dt. Kübra Hilal TÜRKOĞLU BOYNUYOĞUN


Dt.Yüksel Ceren BOZ


Dt. Sümeyye AĞAÇDAN


 

Dt. Burak ŞANLI


Dt.Hüseyin EFE


Dt.Aybüke ÖZYALIN ÖZEROL


Dt. Hilal Nur KÜLAHÇI


Dt.Seda SARI


Dt.Büşra UYSAL