Beyaz Önlük Töreni 2023
Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun
2022 - 2023 URAP Diş Hekimliği Sıralaması
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022 - 2023 URAP (University Ranking By Academic Performance) değerlendirmesinde "Dünyanın en iyi 200 Üniversitesi listesine 145.sıradan girerek bu alanda Türkiye 'de "En iyi dereceye sahip fakülte" olmuştur.
2023 M E Z U N İ Y E T
2022 - 2023 MEZUNLARIMIZLA ANITKABİR ZİYARETMİZ
Barkın DEMİRKIRAN
3. Sınıf Öğrencimiz Barkın Demirkıran Akdeniz Üniversitesi dağ bisiklet yarışında üçüncü olup hepimizi gururlandırdırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
Pedodonti A.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Ana Bilim Dalı internet sayfasına hoş geldiniz.

Pedodonti Anabilim Dalı olarak en önemli hedefimiz doğumdan 14 yaşına kadar olan çocukların ağız diş sağlığının korunması ve geliştirilmesidir. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için 10 Öğretim Üyesinden oluşan eğitim kadromuz, akademik ve idari personelimiz birlikte çalışmaktayız. Ana bilim dalımızda, 1. sınıftan 5.sınıfa kadar tüm sınıflarda öğrenciler için çocuk diş hekimliği ve toplum ağız diş sağlığı konularında teorik ve uygulama dersleri yürütülmektedir. Lisans ve uzmanlık eğitimimizde güncel bilimsel teorik ve pratik uygulamaların yanı sıra özel bakım gerektiren, engelli ve sistemik hastalığı olan çocuk hastaların klinik ya da genel anestezi koşullarında dental işlemleri yapılmaktadır.

Pedodonti Anabilim Dalı’na ait 3 ayrı klinikte yapılan ağız sağlığı uygulamaları arasında koruyucu uygulamalar (diş ve diş eti hastalıkları için), süt ve daimi dişlerin restoratif ve endodontik tedavileri, dental travmalara müdahaleler, diş gelişim bozukluklarına yaklaşımlar ve malokluzyonların erken dönem tedavileri yer almaktadır.

Pedodonti Ana Bilim Dalı olarak öğrencilerimize bilimsel ve güncel eğitimi sunmaktan, çocuk hastalarımıza kaliteli ve bütüncül hizmeti vermekten; bilimsel çalışmalarımızla ulusal ve uluslararası camiada saygın bir yer edinmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Prof.Dr.Meryem UZAMIŞ TEKÇİÇEK

Anabilim Dalı Başkanı

 


     

Prof. Dr. Merih Seval ÖLMEZ


 

    

Prof. Dr. Zafer Cavit ÇEHRELİ


 

    

Prof. Dr. Melek Dilek TURGUT 


 

    

Dr. Öğr. Üyesi Tülin İLERİ KEÇELİ


  

Dr. Öğr. Üyesi Beste ÖZGÜR


 

  

Dr. Öğr. Üyesi Gizem ERBAŞ ÜNVERDİ


     

Doç.Dr.Cansu ÖZŞİN ÖZLER


 

    

Dr. Öğr. Üyesi Elif BALLIKAYA


 

    

Dr. Öğr.Üyesi Pınar EYMİRLİ


 

Uzm.Dt. Aysima DARICI


   

Uzm.Dt. Dilan ALTUN


   

Uzm.Dt. Şeyma KISACIK


   

Dt. Menzile Seda COŞAR


     

Dt. Kübra SAĞ


   

Dt. Tülin TAŞDEMİR


   

Dt. Ughur HASANLI


Dt.Tuğçe Melisa İLTUŞ


Dt.Hazal Lizge ATEŞ


Dt.Gamze ZEYTİN


Dt.Saodat RAUPOVA


Dt. Asena GÖKKOYUN


 

Dt. Nagihan ÇAYIROĞLU


 

Dt. Büşra ÖZGÜR


Dt.Kardelen DEMİREL


Dt.Şule ŞAHİN


Dt.Şevval KARAMAN


Dt.Nur Sena ŞAHİN