Beyaz Önlük Töreni 2023
Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun
2022 - 2023 URAP Diş Hekimliği Sıralaması
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022 - 2023 URAP (University Ranking By Academic Performance) değerlendirmesinde "Dünyanın en iyi 200 Üniversitesi listesine 145.sıradan girerek bu alanda Türkiye 'de "En iyi dereceye sahip fakülte" olmuştur.
2023 M E Z U N İ Y E T
2022 - 2023 MEZUNLARIMIZLA ANITKABİR ZİYARETMİZ
Barkın DEMİRKIRAN
3. Sınıf Öğrencimiz Barkın Demirkıran Akdeniz Üniversitesi dağ bisiklet yarışında üçüncü olup hepimizi gururlandırdırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
Misyon ve Vizyon

MİSYON

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ‘ nin misyonu etik değerleri gözeten, iyi iletişim kurabilen, eleştirel düşünebilen, problem çözme yeteneğine sahip, bilgi ve ,iletişim teknoloji okur-yazarı olan, bu sayede sürekli yenilenen güncel bilgiye ulaşan, araştırmacı, üretken ve üstün nitelikli diş hekimleri yetiştirmek, araştırma olanakları sağlayarak diş hekimliği bilimine katkıda bulunmak; toplum ağız diş sağlığının korunmasında ve tedavisinde kaliteli ve çağdaş hizmet sunmak adına gerekli tüm faaliyetleri en üst düzeyde yürütmektir.

VİZYON

Ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim kalitesi ve araştırma faaliyetleri ile lider eğitim merkezi olmak, katılımcı yönetim modeli ile öğrenci ve çalışan memnuniyetini mükemmele ulaştırmak, toplumun ağız ve diş sağlığına en ileri teknoloji ile kaliteli hizmet veren bir sağlık kuruluşu olmak.

AMAÇLAR 

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, araştırma üniversitesi olma bilinci ve sorumluluğu ile sağlıkta kalite standartlarını da göz önünde tutarak sunduğu eğitim, öğretim ve sağlık hizmeti düzeyini korumayı ve yükseltmeyi hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda diş hekimliği eğitiminde; yeterli bilgi donanımına sahip, bilgisini hastalık ve sorunu çözümlemede kullanabilen, klinik tecrübesi yüksek, ileri teknolojik tedavi yaklaşımları kullanan, bilimsel düşünce yeteneği gelişmiş, araştıran, kendisini sürekli yenileyebilen, gelişime açık, bu özellikleri ile de tercih edilebilirliği yüksek çağdaş bilim insanlarının ve diş hekimlerinin yetiştirilmesini amaçlamaktadır.