DİŞ HEKİMİ ALİ KORAY KAYA
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2018 yılı mezunu Ali Koray KAYA, Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Ali Koray KAYA'ya rahmet; ailesine, yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Damla KAVLAK
Vefat ve Başsağlığı Fakültemiz 3. Sınıf Öğrencimiz Damla KAVLAK ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız Damla KAVLAK ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
DİŞ HEKİMİ MERT KOÇAKLAR
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2022 mezunu Mert KOÇAKLAR ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Mert KOÇAKLAR ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Barkın DEMİRKIRAN
3. Sınıf Öğrencimiz Barkın Demirkıran Akdeniz Üniversitesi dağ bisiklet yarışında üçüncü olup hepimizi gururlandırdırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
2022 M E Z U N İ Y E T
2022 M E Z U N İ Y E T
2021-2022 Mezunlarımızla Anıtkabir Ziyaretimiz
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
2022 M E Z U N İ Y E T
Dekan'ın Mesajı

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyorum. Bugün ülkemizde diş hekimliği eğitiminde ilk sırada gösterilen fakültemiz, uzman akademik kadrosu ve akademik çalışmaları ile dünya standartlarında eğitim vermeyi kendine misyon edinmiştir. Bilmenizi isterim ki öğrencisi, mezunu, fakülte personeli ve akademik kadrosu bu fakültenin birbirinden ayrılmaz parçalarıdır.

H.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi 2021- 2022 eğitim öğretim döneminde 75 öğretim üyesi, 139 idari personeliyle 791 diş hekimliği, 127 uzmanlık öğrencisine eğitim ve öğretim vermektedir. Fakülte kliniklerinde H.Ü Ağız Diş Sağlığı ve Radyoloji Teknikerliği ön lisans programlarından sırasıyla 120 ve 70 öğrenci uygulamalı eğitim almaktadır. Fakültemizden bugüne kadar 4263 diş hekimi, 553 doktoralı diş hekimi ve 125 uzman diş hekimi mezun olmuştur. 2018 yılında açılan Oral Biyoloji ve Toplum Ağız Diş Sağlığı doktora programlarında 8 uzman ve 1 diş hekimi öğrenim görmektedir.

Kendimden bahsedecek olursam 1965 yılında Ankara’da doğdum. Eğitim ve çalışma hayatımın tamamı Hacettepe Üniversitesi’nde geçti, geçmeye de devam ediyor. Lisans ve doktora eğitimlerimi tamamladıktan sonra, akademik kariyerim süresince fakülte ve yönetim kurulu üyelikleri, ana bilim dalı başkanlığı ve dekan yardımcılığı görevlerini yürüttüm. Eğitimden sorumlu Dekan yardımcısı olarak fakülte Bologna uyum çalışmaları, müfredat güncellemesi, öz değerlendirme raporunun hazırlanması, uluslararası dış değerlendirme ziyaretinin koordinasyonu, eğitim komisyonu, uzmanlık eğitim komisyonu, burs komisyonu ve kalite komisyonu başkanlığı görevlerini yürüttüm.  21 Haziran 2021 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına atandım. Üç yıl süre ile fakültemize liderlik edeceğim için hem çok mutlu hem de çok gururluyum.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandeminin en çok etkilediği sektörlerden birisi diş hekimliği uygulamaları olmuştur. Bununla birlikte fakültemiz pandemi koşullarının gerektirdiği koşulları sağlayarak hasta tedavilerini sürdürmüş, 2021 yılında 55 bin hastaya diş tedavi hizmeti vermiştir. Gelecek yıl için en büyük hedeflerimizden biri fakültemizde dijital dönüşümü sağlamak ve dijital çağa ayak uydurmak olacaktır. Fakültemizin misyonunu sürdürmek ve daha ileriye götürmek üzere eğitimde kalite, araştırma ve topluma hizmet odaklı faaliyetlerimizi sürdürecek olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Bu yolda beraber olduğumuz herkese destekleri için teşekkür ederim. 1 Aralık 2021

Prof. Dr. Tülin Taner