DİŞ HEKİMİ ALİ KORAY KAYA
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2018 yılı mezunu Ali Koray KAYA, Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Ali Koray KAYA'ya rahmet; ailesine, yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Damla KAVLAK
Vefat ve Başsağlığı Fakültemiz 3. Sınıf Öğrencimiz Damla KAVLAK ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız Damla KAVLAK ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
DİŞ HEKİMİ MERT KOÇAKLAR
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2022 mezunu Mert KOÇAKLAR ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Mert KOÇAKLAR ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Barkın DEMİRKIRAN
3. Sınıf Öğrencimiz Barkın Demirkıran Akdeniz Üniversitesi dağ bisiklet yarışında üçüncü olup hepimizi gururlandırdırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
2022 M E Z U N İ Y E T
2022 M E Z U N İ Y E T
2021-2022 Mezunlarımızla Anıtkabir Ziyaretimiz
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
2022 M E Z U N İ Y E T
Endodonti A.D.

 


Endodonti Anabilim Dalı ana sayfasına hoş geldiniz.

Diş hekimliğinin disiplinlerinden biri olan endodonti, araştırma ve klinik uygulama açısından hızla değişen ve ilerleyen bir branştır. Vital pulpa tedavileri ve geleneksel kanal tedavileri bölümümüzde en sık yapılan endodontik işlemlerdir.

Diş çürükleri, tedavi edilmediği takdirde diş dokularında enfeksiyona neden olur ve sonunda kök çevresindeki dokulara yayılır. Bu yaygın hastalık apikal periodontitis olarak bilinir. Kanal tedavisi enfeksiyon ve ağrıyı ortadan kaldırmayı amaçlar.

Bölümümüzde araştırma faaliyetleri, mezuniyet öncesi ve sonrası eğitim ve klinik uygulamalar deneyimli uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Endodonti bölümü aynı zamanda toplum için bir sağlık hizmeti sağlayıcısıdır.

Hacettepe Üniversitesi Endodonti Anabilim Dalı, Fakülte kurulduğu 1971 yılından bu yana ayrı bir bilim bölümüdür. Türkiye'deki tüm diş hekimliği fakülteleri arasında ilk endodonti bölümü olmaktan gurur duyuyoruz. Bölümümüz ulusal liderliğinin yanı sıra araştırma geçmişi, bilimsel projeleri ve uluslararası bilimsel etkinliklere katılımıyla ve mezunlarının yurtdışındaki prestijli eğitim kurumlarında eğitmen olarak görev almasıyla küresel bilimsel arenada kendine yer edinmiştir.

Prof.Dr. Bahar ÖZÇELİK

Anabilim Dalı Başkanı

_____________________________________________________________________

   

Prof. Dr. Ahmet SERPER


 

    

Prof. Dr. Hatice DOĞAN BUZOĞLU


       

Prof. Dr. Zeliha YILMAZ


    

Prof. Dr. Özgür UYANIK


    

Doç. Dr. Emre ALTUNDAŞAR


 

     

Doç. Dr. Emel UZUNOĞLU ÖZYÜREK


         

 Doç Dr. Selen KÜÇÜKKAYA EREN


    

Doç.Dr. Derya Deniz SUNGUR


 

   

Dr. Öğr. Üyesi Eda Ezgi D. ASLANTAŞ


 

 Doç.Dr. Ayhan EYMİRLİ

 

 

     

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet KELEŞ


 

 

Dr. Öğr. Üyesi Sevinc ASKERBEYLİ ÖRS             


   

Uzm.Dt. Sena Nihan ŞENGÜL


 

Uzm.Dt. Büşra TAVŞAN


   

 Dt. Burcu ATEŞ


   

Dt. Deniz BENDER


   

 Dt. Nevran DERİNLER


     

Dt. Serhat İLGEN


     

Dt. Berfu Aydanur POLAT


   

Dt. Esra YAVAŞ


   

Dt. Aslıhan YEKELER


Dt.Gonca Zelal ŞAHİN


Dt.Zekiye Ceren ŞANAP


Dt.Gülgün ATAY


Dt. Yasemin YAMAN

 

Dt.  Yağmur CENGİZ 


Dt.Baransel KOÇ


Dt.Pelin KARAYEL


Dt.Şevval SARIOĞLU


Dt.Sinem Seda SOLAKOĞLU


Dt.Esma BÖKEN