DİŞ HEKİMİ ALİ KORAY KAYA
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2018 yılı mezunu Ali Koray KAYA, Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Ali Koray KAYA'ya rahmet; ailesine, yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Damla KAVLAK
Vefat ve Başsağlığı Fakültemiz 3. Sınıf Öğrencimiz Damla KAVLAK ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız Damla KAVLAK ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
DİŞ HEKİMİ MERT KOÇAKLAR
Vefat ve Basağlığı Fakültemiz 2022 mezunu Mert KOÇAKLAR ve Ailesi Ülkemizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatlarını kaybetmiştir. Acı kaybımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybeden öğrencimiz, canımız, meslektaşımız Mert KOÇAKLAR ve ailesine rahmet; yakınlarına, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.
Barkın DEMİRKIRAN
3. Sınıf Öğrencimiz Barkın Demirkıran Akdeniz Üniversitesi dağ bisiklet yarışında üçüncü olup hepimizi gururlandırdırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
2022 M E Z U N İ Y E T
2022 M E Z U N İ Y E T
2021-2022 Mezunlarımızla Anıtkabir Ziyaretimiz
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
2022 M E Z U N İ Y E T
Entegre Klinik


Entegre klinik pratik eğitimi 2014 yılında Dönem 5 eğitim programına dahil edilmiştir. Staj süresi 6 hafta olup 30 iş günüdür. Bu özelliği ile diş hekimliği son sınıf eğitiminde Protez Klinik ve Cerrahi Klinik dersiyle birlikte büyük staj olarak adlandırılan kategoridedir.

Multidisipliner nitelikte olan Entegre Klinik Pratik dersi, Endodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ağız Diş Çene Cerrahisi ve Ağız Diş Çene Radyolojisi Anabilim Dallarının ortak olarak yürüttüğü bir derstir.

Multidisipliner yapısı itibarı ile Dönem 5 öğrencileri muayene ettikleri hastanın protetik tedavisi hariç tüm tedavilerin bu staj süresince tamamlamaktadırlar.

Entegre Klinik süresinde öğrenciler hastalara uygulanacak tedavi sıralamasının düzenlenmesinde randevu gün ve saatinin belirlenmesinde ve aynı gün içinde farklı işleri yapma konusunda tecrübe kazanırlar. Bütün bu aşamalar ve tedaviler ilgili bölümlerden gelen öğretim elemanlarının gözetiminde yapılır.

Klinik stajın temel amacı son sınıf öğrencilerinin hastada bütüncül bir yaklaşım ile teşhis ve tedavi prensiplerini öğrenmesidir. Böylece planlama, karar verme ve tedavilerde öğrencilere hasta ile daha fazla iletişim kurma ve sorumluluk alma olanağı sağlanmaktadır. İleride muayenehane pratiğinde bu kazanımlar çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Entegre Klinik öğrencilere sağladığı bu avantajların yanı sıra farklı Anabilim Dallarından gelen öğretim elemanlarının birlikte görev ve sorumluluk aldığı bir eğitim programı olarak fakültede disiplinler arası iletişim, konsültasyon ve kurumsal aidiyetin geliştirilmesi açısından önemli bir misyon üstlenmektedir.

  Prof. Dr. Nihal AVCU (Sorumlu )

        


 

 

 

 

 

 

 Prof.Dr. Abdullah C. AKMAN

(Sorumlu Yardımcı)


 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. S. Arlin KİREMİTÇİ


 

 

 

 

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Taha ÖZER