Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde bisiklet kategorisinde 1. olan Barkın DEMİRKIRAN 'I kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde tenis kategorisinde 1. olan Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde 2. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 41.spor şenliklerinde 3. olan kadın voleybol takımımızı kutlarız
Beyaz Önlük Töreni 2023
2022 - 2023 URAP Diş Hekimliği Sıralaması
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022 - 2023 URAP (University Ranking By Academic Performance) değerlendirmesinde "Dünyanın en iyi 200 Üniversitesi listesine 145.sıradan girerek bu alanda Türkiye 'de "En iyi dereceye sahip fakülte" olmuştur.
2022 - 2023 MEZUNLARIMIZLA ANITKABİR ZİYARETMİZ
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Fakültemiz'e YÖK’ten Turuncu Bayrak Ödülü
Fakültemiz YÖK’ün düzenlediği “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” kapsamında Mekanda Erişilebilirlik kategorisinde verilen “Turuncu Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.
Pasifik Üniversitesi
Pasifik Üniversitesi Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Tamer Alpagot 'un 4 Temmuz'da gerçekleşen ziyareti ile her iki fakülte arasında, gelecekteki işbirliği olanakları değerlendirilmiştir.
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
Entegre Klinik


Entegre klinik pratik eğitimi 2014 yılında Dönem 5 eğitim programına dahil edilmiştir. Staj süresi 6 hafta olup 30 iş günüdür. Bu özelliği ile diş hekimliği son sınıf eğitiminde Protez Klinik ve Cerrahi Klinik dersiyle birlikte büyük staj olarak adlandırılan kategoridedir.

Multidisipliner nitelikte olan Entegre Klinik Pratik dersi, Endodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ağız Diş Çene Cerrahisi ve Ağız Diş Çene Radyolojisi Anabilim Dallarının ortak olarak yürüttüğü bir derstir.

Multidisipliner yapısı itibarı ile Dönem 5 öğrencileri muayene ettikleri hastanın protetik tedavisi hariç tüm tedavilerin bu staj süresince tamamlamaktadırlar.

Entegre Klinik süresinde öğrenciler hastalara uygulanacak tedavi sıralamasının düzenlenmesinde randevu gün ve saatinin belirlenmesinde ve aynı gün içinde farklı işleri yapma konusunda tecrübe kazanırlar. Bütün bu aşamalar ve tedaviler ilgili bölümlerden gelen öğretim elemanlarının gözetiminde yapılır.

Klinik stajın temel amacı son sınıf öğrencilerinin hastada bütüncül bir yaklaşım ile teşhis ve tedavi prensiplerini öğrenmesidir. Böylece planlama, karar verme ve tedavilerde öğrencilere hasta ile daha fazla iletişim kurma ve sorumluluk alma olanağı sağlanmaktadır. İleride muayenehane pratiğinde bu kazanımlar çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Entegre Klinik öğrencilere sağladığı bu avantajların yanı sıra farklı Anabilim Dallarından gelen öğretim elemanlarının birlikte görev ve sorumluluk aldığı bir eğitim programı olarak fakültede disiplinler arası iletişim, konsültasyon ve kurumsal aidiyetin geliştirilmesi açısından önemli bir misyon üstlenmektedir.

  Prof. Dr. Nihal AVCU (Sorumlu )

        


 

 

 

 

 

 

 Prof.Dr. Abdullah C. AKMAN

(Sorumlu Yardımcı)


 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. S. Arlin KİREMİTÇİ


 

 

 

 

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Taha ÖZER