Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde şampiyon olan erkek voleybol takımımızı kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, kadınlar tenis dalında şampiyon olan öğrencimiz Zişan ÖZDEMİR 'i kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde, erkekler atletizim 100 metre ve 400 metre dalında 2. olan Mevlüt Mert GÜNGÖR 'ü kutlarız
Üniversitemiz 40.spor şenliklerinde 3. olan erkek basketbol takımımızı kutlarız
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe Europa Triathlon Cup 2022 Yenişehir yaş kategorisinde 1. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
Entegre Klinik

 

Entegre klinik pratik eğitimi 2014 yılında Dönem 5 eğitim programına dahil edilmiştir. Staj süresi 6 hafta olup 30 iş günüdür. Bu özelliği ile diş hekimliği son sınıf eğitiminde Protez Klinik ve Cerrahi Klinik dersiyle birlikte büyük staj olarak adlandırılan kategoridedir.

Multidisipliner nitelikte olan Entegre Klinik Pratik dersi, Endodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ağız Diş Çene Cerrahisi ve Ağız Diş Çene Radyolojisi Anabilim Dallarının ortak olarak yürüttüğü bir derstir.

Multidisipliner yapısı itibarı ile Dönem 5 öğrencileri muayene ettikleri hastanın protetik tedavisi hariç tüm tedavilerin bu staj süresince tamamlamaktadırlar.

Entegre Klinik süresinde öğrenciler hastalara uygulanacak tedavi sıralamasının düzenlenmesinde randevu gün ve saatinin belirlenmesinde ve aynı gün içinde farklı işleri yapma konusunda tecrübe kazanırlar. Bütün bu aşamalar ve tedaviler ilgili bölümlerden gelen öğretim elemanlarının gözetiminde yapılır.

Klinik stajın temel amacı son sınıf öğrencilerinin hastada bütüncül bir yaklaşım ile teşhis ve tedavi prensiplerini öğrenmesidir. Böylece planlama, karar verme ve tedavilerde öğrencilere hasta ile daha fazla iletişim kurma ve sorumluluk alma olanağı sağlanmaktadır. İleride muayenehane pratiğinde bu kazanımlar çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Entegre Klinik öğrencilere sağladığı bu avantajların yanı sıra farklı Anabilim Dallarından gelen öğretim elemanlarının birlikte görev ve sorumluluk aldığı bir eğitim programı olarak fakültede disiplinler arası iletişim, konsültasyon ve kurumsal aidiyetin geliştirilmesi açısından önemli bir misyon üstlenmektedir.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

  Prof. Dr. Nihal AVCU (Sorumlu )


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Prof.Dr. Abdullah C. AKMAN (Sorumlu Yardımcı)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 Prof. Dr. S. Arlin KİREMİTÇİ

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Emre NAGAŞ

 


 

 

 

 

 

 

 

 

  Dr. Öğr. Üyesi Taha ÖZER